אדוני ראש הממשלה, גם אני מחכה להתנצלות

ניצן מתן.

קראתי בחדשות שהתנצלת בפני העיתונאי משה נוסבאום. זה צעד ראוי, לדעתי, וכנראה שלא פשוט לעשותו, כבוד ראש הממשלה.

אדוני ראש הממשלה, יש עוד אנשים שאתה צריך להתנצל בפניהם, מלבד משה נוסבאום. אני אחד מהם, ויש עוד כמה וכמה אלפים כמוני שהיו בתל אביב, ירושלים, חיפה, עפולה ואף באילת, שגם הם זכאים לבקשת סליחה ממך. כמה וכמה אלפים שמחכים שכבוד ראש הממשל יבקש את סליחתם.

על מה ולמה?

על כך שבחודשים האחרונים אמרת שהמפגינים מקבלים כסף מהקרן החדשה, ושהם נאיביים. על כך שאפיינת אותם בכינויים מכינויים שונים. על כך שנראה לי ולרבים אחרים שמטרת הדברים האלה שלך הייתה לעלוב ולפגוע במפגינים, ולנסות לגמד את ההפגנות.

צילום: Haum Aviram

אדוני ראש הממשלה, ראש ממשלת ישראל, מר בינימין נתניהו, גם אנו רוצים וראויים להתנצלות.

האשמה הפוגעת ביותר, השקרית ביותר שלך כלפי היא, שהמפגינים מקבלים כסף מהקרן החדשה. אדוני ראש הממשלה, הרשה לי להבטיח לך: מכרַי, חברַי, בני משפחתי ואני לא קיבלנו שום סכום כסף כדי שנצא להפגנות הללו.

יצאנו להפגין כי אנו רוצים שלטון נקי כפיים. יצאנו להפגין כי אחזקת מעונות ראש הממשלה, העסקת שפים פרטיים, הטיסות במיליוני שקלים – נראות מוגזמות לחלוטין. יצאנו להפגין מכיוון שנראה שבכל שבוע מתעוררת פרשת שחיתות חדשה בסביבתך הקרובה. יצאנו להפגין כי ראינו מצעד ארוך של שרים וחברי כנסת שנכנסים לחדרי החקירות. יצאנו להפגין כי נראה שלשכת ראש הממשלה לקתה בווירוס מדבק במיוחד, הנקרא שחיתות ואי ניקיון כפיים.

יצאנו להפגין כי נראה שצמרת הממשל שלנו עסוקה יותר בחקירות שנעשות כלפיה, ובהגנה על נחקרים שלה – מאשר בעבודת המשילות.

לכן, אדוני ראש הממשלה, אנו, אלפי המפגינים, מחכים להתנצלותך. לא הציעו לנו כסף על יציאה להפגנה, ובוודאי שלא קיבלנו כסף על כך. אמנם, משה נוסבאום הוא עיתונאי מפורסם ואלו אנו אזרחים מן השורה, אך אתה הוא ראש הממשלה של כולנו. האמירות שלך כלפינו פוגעות ועולבות בנו.

אודות ניצן מתן

בוגר תואר ראשון בביולוגיה ימית ומדעי הים ותואר שני בגאוגרפיה וסביבה, אם תזה בנושא זיהומי דלקים למי התהום. עובד בתור ייועץ סביבתי
פוסט זה פורסם בקטגוריה הפגנות נגד השחיתות, כללי, ראש הממשלה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s